شیرهای کنترل اتوماتیک پیلوت دار:

 Automatic Control valves

در صنایع شیرآلات و خطوط انتقال ، همواره نیاز به کنترل فشار و دبی وجود دارد که این کار توسط انواع شیرهای کنترلی صورت می پذیرد.

یکی از بهترین راهها برای کنترل جریان، استفاده از شیرهای کنترل اتوماتیک می باشد.

منظور این نوع شیر، شیر کنترلی است که پس از تنظیم اولیه ، در شرایط مختلف و ساعات مختلف روز، به طور خودکار باز و بسته شده و دبی و فشار جریان را در حالت مدنظر نگه می دارد.

پرکاربردترین نوع شیرهای کنترل اتوماتیک، شیرهای اتوماتیک پیلوت دار می باشند که بدون نیاز به برق و سایر سیستم های کنترلی ، و تنها با فشار خود آب ، وظیفه ثابت نگه داشتن شرایط مدنظر را به خوبی انجام می دهند.

شرکت ایران فلنج با علم به نیاز خطوط انتقال آب و مشکلات و مسائل مربوطه ، اقدام به تولید این نوع شیرآلات در سایزهای  مختلف ، فشارهای مختلف نموده است که جوابگوی نیاز مشاوران و مجریان خطوط انتقال می باشدو با در نظر گرفتن مشکلات شیرهای کنترلی پیلوت دار موجود در بازار، نسبت به رفع آن مسائل اقدام کرده و پس از انجام کار کارشناسی توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت ، طرحی بهینه و اختصاصی را روانه بازار نموده است تا علاوه بر انجام وظیفه شیرهای کنترلی اتوماتیک پیلوت دار ، دارای عمر بالا و کار آرایی مناسب باشد که در دو مدل فولادی و چدنی تولید میشود.